Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

„Góry i pagórki błogosławcie Pana”

Czas długiego weekendu majowego we wronieckim seminarium jest czasem wolnym od wykładów, dlatego bracia w tym roku spędzili go w Górach Sowich, zlokalizowanych niedaleko Wałbrzycha. Na czas pięciodniowego pobytu klerycy, wraz z wychowawcą, o.Hieronimem, zamieszkali w ośrodku „Albertówka” prowadzonym w Jugowicach przez ks.Franciszka Głoda, znanego z pracy wśród ludzi bezdomnych.

 

Choć był to czas odpoczynku od codziennych zajęć, bracia zwiedzili m in. ruiny zamku Grodno i sztolnie „Włodarz”, znajdujące się niedaleko Jugowic, a także pocysterskie opactwo w Krzeszowie, zamek Książ w Wałbrzychu, katedrę i kościół Pokoju w Świdnicy oraz zobaczyli malowniczo położone Skalne Miasto w Czechach, znajdujące się na wysokości 600 m.n.p.m.

Nie mogło zabraknąć wędrówek na górskich szlakach, podczas których bracia stanęli na szczycie Wielkiej Sowy, najwyższego wzniesienia Gór Sowich (1015 m.n.p.m), a także zdobyli Śnieżnik (1430 m.n.p.m.). Najważniejszym punktem wycieczki było wejście na Śnieżkę (1603 m.n.p.m), będącej najwyższym szczytem Sudetów i zarazem Czech.

Dziękujemy za ten wspaniały czas, za dobrą pogodę, a także za wyczuwalną w tych dniach atmosferę modlitwy i braterstwa.

 Tekst: Szczepan J. Kowalski OFM

Zdjęcia: Ksawery P. Bolek OFM