wejherowo2016 Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Aktualności

Uroczystość świętego Franciszka z Asyżu


Po przeżyciu pamiątki śmierci świętego Franciszka z Asyżu, w środę obchodzono w rodzinie franciszkańskiej uroczystość Biedaczyny z Asyżu.

Nabożeństwo „Transitus” we Wronkach


We wtorkowy wieczór, 3. października obchodziliśmy kolejną rocznicę przejścia do Nieba świętego Franciszka z Asyżu i z tej okazji w naszym wronieckim kościele klasztornym zostało odprawione wyjątkowe nabożeństwo „Transitus”, upamiętniające właśnie śmierć Biedaczyny. 

Odnowienie profesji czasowej


U progu kolejnego roku formacji w Wyższym Seminarium Duchownym bracia odnowili na kolejny rok swoje śluby czasowe. W tym roku miało to miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej w Toruniu. 

Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018


W dniu 28.09.2017 r. w Wyższym Seminarium we Wronkach odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018.

Wyjazd seminaryjny do Barkowa (21-24 IX)


Pod koniec września, kiedy wszyscy bracia powrócili z bliższych i dalszych wyjazdów wakacyjnych, cała nasza wspólnota seminaryjna, wraz z o. magistrem Cyrylem OFM, oraz o. Prowincjałem Bernardem wyjechała do Barkowa, w okolice Gryfic, na spływ kajakowy rzeką Regą.

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017


    Podobnie jak w świecie przyrody, w którym po zasiewie i dojrzewaniu przychodzi długo oczekiwany czas zbioru, tak i w naszej rzeczywistości seminaryjnej, po całym roku wysiłku wkładanego przez braci i wychowawców w formację na płaszczyźnie duchowej, intelektualnej i ludzkiej, nadszedł upragniony czas wakacji.

Spotkanie z Ministrem Generalnym


W dniach 22-23 czerwca 2017 r. na Górze św. Anny, odbyło się spotkanie braci z Konferencji Północnosłowiańskiej, odbywających formację początkową, z Zarządem naszego zakonu na czele z o. Generałem Michaelem Perry. 

Msza prymicyjna ojca Beniamina


Dnia 14 maja 2017 roku, o godzinie 15:00, w parafii p.w. Świętego Krzyża odbyła się uroczysta Msza święta prymicyjna ojca Beniamina Zarzeckiego.

Turniej ministrantów we Wronkach


W miniony piątek do Wronek przybyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, służący w naszych, franciszkańskich klasztorach i parafiach, by do niedzieli rywalizować na miejscowym „Orliku” o Puchar Ojca Prowincjała w IV Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów.

Jesteś kapłanem, tak jak Melchizedek


Upragnionym uwieńczeniem formacji seminaryjnej jest moment przyjęcia święceń. W czwartek, 11. maja w Godzinie Miłosierdzia bracia: Aleksy Moryson OFM, Antoni Majewski OFM oraz Benedykt Stolarski OFM przyjęli z rąk Przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego święcenia diakonatu, natomiast brat dk. Beniamin Zarzecki OFM święcenia prezbiteratu.