Archiwa kategorii: Aktualności

8 listopada to dla naszego Seminarium dzień szczególny – święto bł. Jana Dunsa Szkota, którego jest Patronem. Uroczystej liturgii przewodniczył Minister Prowincjalny o. dr Bernard Marciniak OFM, zaś okolicznościową homilię wygłosił ks. dr Adam Adamski COr., wykładowca filozofii w naszej Alma Mater.

Czytaj dalej

W Niedzielę 3 listopada 2019 roku przyjechali do Wronek misjonarze.

Czytaj dalej

4 października to w naszym zakonie Uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu, Ojca braci mniejszych.

Czytaj dalej

W sobotę 28 września uroczyście rozpoczęliśmy we wronieckim seminarium rok akademicki.

Czytaj dalej

W dniach od 27 do 31 sierpnia bracia klerycy wraz z przełożonym ojcem Hieronimem byli w Przemyślu na wyjeździe wspólnotowym.

Czytaj dalej

W lipcu 2019 czterej bracia z naszej prowincji wraz ze współbraćmi z pozostałych prowincji pojechali na probację do Wejherowa.

Czytaj dalej

W sobotę 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, miało miejsce zakończenie roku akademickiego w naszym wronieckim Wyższym Seminarium Duchownym.

Czytaj dalej

W sobotę 25 maja 2019 roku w Kurzętniku odbyła się uroczysta Msza święta prymicyjna naszego neoprezbitera, ojca Fabiana Witkowskiego.

 

Czytaj dalej

…Chociaż minął już ponad miesiąc, to jednak bracia klerycy wciąż wspominają tegoroczny Dzień Sportu…

 

Czytaj dalej

   Dnia 23 maja 2019 roku w Poznaniu odbyła się uroczysta Msza Święta z udzieleniem święceń diakonatu i prezbiteratu. Święceń udzielił J.E abp. Stanisław Gądecki.

Czytaj dalej

10/144