Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Aktualności

Wspomnienia wciąż żywe…


…Chociaż minął już ponad miesiąc, to jednak bracia klerycy wciąż wspominają tegoroczny Dzień Sportu…

 

Święcenia diakonatu i prezbiteratu


   Dnia 23 maja 2019 roku w Poznaniu odbyła się uroczysta Msza Święta z udzieleniem święceń diakonatu i prezbiteratu. Święceń udzielił J.E abp. Stanisław Gądecki.

Poświęcenie kuchni i przyjęcie posług w seminarium


Dnia 19 marca 2019 r., w Uroczystość św. Józefa, Minister Prowincjalny, o. Bernard Marciniak, w obecności współbraci, wykładowców i kucharek, przewodniczył obrzędowi poświęcenia odnowionych pomieszczeń kuchennych we wronieckim klasztorze. Z tej racji, we Wronkach gościliśmy również definitorów naszej Prowincji, którzy koncelebrowali także wieczorną Eucharystię, związaną z udzielaniem posług.

Zakończenie semestru zimowego w seminarium


Dnia 16 lutego 2019 r. w Wyższym Seminarium Duchownym we Wronkach dobiegł końca czas nauki w semestrze zimowym.

 

Kolęda we wronieckim klasztorze


W niedzielę 20 stycznia Minister Prowincjalny o.dr Bernard Marciniak przybył do naszego wronieckiego klasztoru i seminarium z wizytą duszpasterską.

Orszak Trzech Króli we Wronkach


 Już po raz drugi odbył się we Wronkach w dzień Uroczystości Objawienia
Pańskiego Orszak Trzech Króli.

FRANCISZKAŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH


Kto twierdzi, że młodzi ludzie w czasie wolnym od szkoły siedzą i się lenią, jest w błędzie. Prawie 250 uczestników zgromadziło Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbywało się w dniach 27-30 grudnia we Wronkach.

Smak prawdziwej wolności na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych


Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Franciszkańskie Spotkania Młodych! Poniżej notka z wronieckiej prasy:

Wieczysta profesja zakonna


 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to rokrocznie szczególny dzień dla naszej Prowincji z racji składania przez braci kleryków wieczystej profesji zakonnej. Tak było również w tym roku. W ubiegłą sobotę, 8. grudnia, trzej bracia klerycy: Wojciech Śpiegowski, January Grochowy i Ksawery Bolek w kościele klasztornym we Wronkach ślubowali przed Bogiem dozgonne życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Święto patronalne naszego seminarium


W czwartek 8 listopada obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego Jana Dunsa Szkota, franciszkanina, wielkiego filozofa, Patrona naszego Wyższego Seminarium Duchownego.