wejherowo2016 Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Aktualności

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017


    Podobnie jak w świecie przyrody, w którym po zasiewie i dojrzewaniu przychodzi długo oczekiwany czas zbioru, tak i w naszej rzeczywistości seminaryjnej, po całym roku wysiłku wkładanego przez braci i wychowawców w formację na płaszczyźnie duchowej, intelektualnej i ludzkiej, nadszedł upragniony czas wakacji.

Spotkanie z Ministrem Generalnym


W dniach 22-23 czerwca 2017 r. na Górze św. Anny, odbyło się spotkanie braci z Konferencji Północnosłowiańskiej, odbywających formację początkową, z Zarządem naszego zakonu na czele z o. Generałem Michaelem Perry. 

Msza prymicyjna ojca Beniamina


Dnia 14 maja 2017 roku, o godzinie 15:00, w parafii p.w. Świętego Krzyża odbyła się uroczysta Msza święta prymicyjna ojca Beniamina Zarzeckiego.

Turniej ministrantów we Wronkach


W miniony piątek do Wronek przybyli przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, służący w naszych, franciszkańskich klasztorach i parafiach, by do niedzieli rywalizować na miejscowym „Orliku” o Puchar Ojca Prowincjała w IV Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów.

Jesteś kapłanem, tak jak Melchizedek


Upragnionym uwieńczeniem formacji seminaryjnej jest moment przyjęcia święceń. W czwartek, 11. maja w Godzinie Miłosierdzia bracia: Aleksy Moryson OFM, Antoni Majewski OFM oraz Benedykt Stolarski OFM przyjęli z rąk Przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego święcenia diakonatu, natomiast brat dk. Beniamin Zarzecki OFM święcenia prezbiteratu.

Pielgrzymka do grobu bł. Jana Dunsa Szkota


W dniach od 29. kwietnia do 3. maja nasza wspólnota seminaryjna odbyła pielgrzymkę do Kolonii, gdzie znajduje się grób patrona seminarium – błogosławionego Jana Dunsa Szkota. Wyjazd wpisywał się w obchody 750. rocznicy urodzin Doktora Subtelnego.

Czy dobrze być dobrym?


 

Czy dobrze być dobrym? Dlaczego dobro jest dla człowieka takie ważne? Jak dobro wpływa na nasze relacje z innymi? Te i wiele innych pytań na temat dobra wybrzmiewało podczas Wielkiego Postu w okolicy wronieckiego klasztoru. Wszystko to za sprawą akcji „Dobrze być dobrym” prowadzonej przez braci Franciszkanów oraz FRA Wronki.

Misterium we Wronkach


Fotorelacja z Misterium Męki Pańskiej przedstawionej przez dzieci ze szkoły podstawowej w Lutomiu.

Kolejny Wieczór Uwielbienia


Zapraszamy

Posługi w WSD


W sobotę 25. marca, w dniu w którym Kościół celebruje uroczystość Zwiastowania Pańskiego, nasza wspólnota wroniecka przeżywała podwójną uroczystość. Jak co roku tego dnia obchodziliśmy odpust kościoła klasztornego, który nosi tytuł Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowym uświetnieniem tej uroczystości odpustowej była obecność Ministra Prowincjalnego, o. dra Bernarda Marciniaka OFM, który w czasie Eucharystii udzielił braciom alumnom posługi lektoratu i akolitatu.