wejherowo2016 Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Aktualności

Prymicje braci neoprezbiterów


   W sobotę i niedzielę 19 i 20 maja nasi współbracia neoprezbiterzy po raz pierwszy po święceniach odprawili Msze Święte w swych rodzinnych parafiach.

Święcenia diakonatu i prezbiteratu


   W czwartek, 17 maja w kościele pw św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu trzej bracia diakoni: Aleksy Jędrzej Moryson, Benedykt Maciej Stolarski oraz Antoni Tomasz Majewski przyjęli święcenia prezbiteratu, a brat diakon Fabian Artur Witkowski święcenia diakonatu. W tym roku braci wyświęcił afiliowany do rodziny franciszkańskiej ordynariusz diecezji Bamberg, ks. abp Ludwik Schick.

Dzień sportu


   W środę, 9 maja na boisku „Orlik” we Wronkach nasi bracia klerycy wraz z braćmi nowicjuszami: Henrykiem, Anzelmem i Rafałem, posługującymi na co dzień w klasztorze w Osiecznej wzięli udział w „dniu sportu”.

„Góry i pagórki błogosławcie Pana”


Czas długiego weekendu majowego we wronieckim seminarium jest czasem wolnym od wykładów, dlatego bracia w tym roku spędzili go w Górach Sowich, zlokalizowanych niedaleko Wałbrzycha. Na czas pięciodniowego pobytu klerycy, wraz z wychowawcą, o.Hieronimem, zamieszkali w ośrodku „Albertówka” prowadzonym w Jugowicach przez ks.Franciszka Głoda, znanego z pracy wśród ludzi bezdomnych.

„W sercu Jezusa, w sercu Maryi”


„W sercu Jezusa, w sercu Maryi” – Pod takim hasłem, w dniach 17-18 kwietnia odbyła się V Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

Zakończenie drugiej edycji „Franciszkańskiej Paczki Miłości”


Wielkanocne wydanie Franciszkańskiej Paczki Miłości zakończone! Poniżej wypowiedzi młodzieży z naszego wronieckiego FRA z okazji zakończenia kolejnej edycji akcji.

Święto Miłosierdzia Bożego


Dziś II Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Chciejmy skorzystać z tego największego przymiotu Boskiego i czerpmy garściami ze Zdroju Łask.

Posługi braci kleryków


 W sobotę 17 marca w Poznaniu bracia klerycy z naszego wronieckiego seminarium przyjęli z rąk ojca prowincjała Bernarda Marciniaka posługi lektoratu i akolitatu.

Orszak Trzech Króli we Wronkach


Od kilku już lat w Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu polskich miastach są organizowane Orszaki Trzech Króli, które powoli wpisują się w stały element obchodów Święta Objawienia Pańskiego.

Śluby wieczyste brata Fabiana


W piątek 8. grudnia, w dniu w którym Kościół sławi Niepokalane Poczęcie Maryi, zgodnie z 25-letnią tradycją naszej zakonnej prowincji, w kościele klasztornym we Wronkach odbyła się ceremonia złożenia ślubów wieczystych.