Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Aktualności

Kolęda we wronieckim klasztorze


W niedzielę 20 stycznia Minister Prowincjalny o.dr Bernard Marciniak przybył do naszego wronieckiego klasztoru i seminarium z wizytą duszpasterską.

Orszak Trzech Króli we Wronkach


 Już po raz drugi odbył się we Wronkach w dzień Uroczystości Objawienia
Pańskiego Orszak Trzech Króli.

FRANCISZKAŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH


Kto twierdzi, że młodzi ludzie w czasie wolnym od szkoły siedzą i się lenią, jest w błędzie. Prawie 250 uczestników zgromadziło Franciszkańskie Spotkanie Młodych, które odbywało się w dniach 27-30 grudnia we Wronkach.

Smak prawdziwej wolności na Franciszkańskim Spotkaniu Młodych


Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie – Franciszkańskie Spotkania Młodych! Poniżej notka z wronieckiej prasy:

Wieczysta profesja zakonna


 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to rokrocznie szczególny dzień dla naszej Prowincji z racji składania przez braci kleryków wieczystej profesji zakonnej. Tak było również w tym roku. W ubiegłą sobotę, 8. grudnia, trzej bracia klerycy: Wojciech Śpiegowski, January Grochowy i Ksawery Bolek w kościele klasztornym we Wronkach ślubowali przed Bogiem dozgonne życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Święto patronalne naszego seminarium


W czwartek 8 listopada obchodziliśmy wspomnienie błogosławionego Jana Dunsa Szkota, franciszkanina, wielkiego filozofa, Patrona naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

Inauguracja działalności Koła Pomocy Osobom Niepełnosprawnym po wakacjach


   Po wakacyjnej przerwie bracia klerycy wznowili swoją działalność w Kole Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

 

Uroczystość Świętego Franciszka


W czwartek, 4 października, obchodziliśmy Uroczystość Świętego Naszego Ojca Franciszka.

Nabożeństwo Transitus


   W środę wieczorem, w wigilię Uroczystości Świętego Franciszka, w naszym klasztornym kościele miało miejsce nabożeństwo Transitus, związane z przejściem świętego Biedaczyny z życia ziemskiego do życia wiecznego.

Odnowienie profesji czasowej


   W niedzielę, 30 września 2018 o godzinie 12, podczas Mszy św. odprawianej w jarocińskim kościele franciszkanów pod przewodnictwem tamtejszego proboszcza, o. Sofroniusza,  nasi bracia klerycy z WSD we Wronkach na kolejny rok odnowili swoją czasową profesję zakonną.