Greccio w Barczewie i w Hajnówce

Greccio w Barczewie i w Hajnówce

plakat_koledowy_Greccio_maly_jpg

Zespół Greccio już od pierwszych dni nowego roku nie próżnował. Od razu po zakończonym czasie świątecznym bracia z domów rodzinnych udali się 4. stycznia w kierunku ziemi warmińskiej, prosto do klasztoru w Barczewie. Po uświetnieniu trzech niedzielnych Mszy Świętych grą i śpiewem bracia rozpoczęli kolędowanie z parafianami. Wszyscy obecni uwielbiali Jezusa w przepięknie zbudowanym, barczewskim żłóbku, tradycyjnymi, polskimi kolędami. Wszyscy bawili się (i modlili – co z naciskiem podkreślał brat Sylwan) przez półtorej godziny pomimo braku zimowej aury na zewnątrz. Jesteśmy przekonani, że ciepło rozpalone w sercach przez braci pozostanie w pamięci na długo.

Po zjedzeniu smacznego, niedzielnego obiadu i szybkim spakowaniu, bracia dowiedli, że nie znają znaczenia słowa „niemożliwe”, gdyż jeszcze tego samego dnia wieczorem, dzięki bratu Justynowi, który tym razem robił za szofera zespołu, znaleźli się w Hajnówce – miejscowości położonej pod granicą polsko-białoruską. Tam to mieli animować śpiew podczas liturgii w Uroczystość Objawienia Pańskiego w kościele przy klasztorze sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji. Po zakończonej Eucharystii bracia po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności muzyczno-wokalne, i przy całym kościele pełnym wiernych, rozbrzmiewały głośno najpiękniejsze polskie kolędy. Bracia: Teofil, Tycjan oraz Benedykt pokazali wielką klasę, gdyż nie mając za dużo czasu na próby, wystawili piękne widowisko. Na szczególne uznanie zasługuje brat Bartłomiej – tymczasowy zastępca brata Floriana – który, choć nie należy do zespołu Greccio, wspomógł braci swoim talentem gry na gitarze i śpiewem. Jednakże wszystko co dobre, szybko się kończy i tak więc po zakończonym kolędowaniu i spakowaniu sprzętu wszyscy wrócili z powrotem do Wronek, aby następnego dnia od samego rana uczestniczyć w wykładach seminaryjnych.

Zespół Greccio

A oto plan dalszego kolędowania naszego zespołu:

1. 11-12 stycznia – nawiedzimy nasz klasztor w Jarocinie;
2. 18-19 stycznia – klasztor we Wschowie – tam gdzie mieści się nasz postulat;
3. 25-26 stycznia – nasz klasztor w Toruniu, na Podgórzu
4. 1 lutego, godz. 18.30 – Wronki – kolędowanie na „Pożegnanie żłóbka”
5. 2 lutego – Woźniki

A oto link do stronki z Hajnówki, gdzie można przeczytać o naszym kolędowaniu:  http://www.hajnowka.pl/miasto-i-okolice/aktualnosci/110-wydarzenia/5749-wspolne-koledowanie-u-siostr-klarysek.html

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *