„OSTATNI”

„OSTATNI”

Z radością informujemy, że styczniu br., ukazała się nowa i długo oczekiwana płyta seminaryjnego zespołu Greccio pt. Ostatni. Dzieło to jest owocem modlitwy i ciężkiej pracy zarówno członków samego zespołu, jak i wielu ludzi, którzy chętnie i na różny sposób zaangażowali się w dzieło powstania tej płyty.

plakat_plyta Greccio kopia

Album jest w znacznej części projektem autorskim. Swoją muzyką i tekstami do utworów podzielili się m. in. nasi bracia, a także Siostry Klaryski z Kalisza. Część tekstów to adaptacja znanych fragmentów z Pisma Świętego i Liturgii Godzin.

Tytuł płyty nawiązuje do modlitwy ułożonej przez św. o. Franciszka Uwielbienie Boga Najwyższego, która znalazła swoje miejsce w tytułowej piosence. Święty z Asyżu wyraził w jej słowach ogromną wiarę i gorącą miłość do Stwórcy, który jest Pełnią Doskonałości, a równocześnie Kimś żywym, kochającym i będącym bardzo blisko nas, swego stworzenia. W tym duchu można powiedzieć, że to On jest Tym Pierwszym, a każdy z nas Ostatnim. To On dźwiga nas w naszej małości i zaprasza do przebywania z sobą. Chce, aby każdy z nas stał się tak jak On. Mówi do nas: Przyjacielu przesiądź się wyżej!

Płyta nie została utworzona w jednej konwencji, dlatego znajdziemy w niej utwory utrzymane w różnej tematyce: nawołujące do uwielbienia Boga, opowiadające o Franciszku i Klarze, utwory stanowiące modlitewne wołanie do Boga, Maryi, a także Anioła Stróża. Pragniemy, aby słuchanie tych utworów stało się dla słuchaczy modlitwą, w której będą uwielbiali, prosili i dziękowali Bogu w każdej sytuacji. Niech ta modlitwa sprawi, że z jeszcze większą ufnością i miłością będzie można się zwracać do Boga w radościach i smutkach, tak jak to czynili nasi święci patronowie, Franciszek i Klara.

Płytę można zakupić podczas koncertów zespołu, a także pisząc na adres seminarium:

WSD Franciszkanów – Zespół „Greccio”

ul. A Mickiewicza 1, 64-510 Wronki

Najlepiej skierować swoją wiadomość na internetową skrzynkę pocztową, wpisując w niej swoje imię, nazwisko, adres, inne dane kontaktowe oraz ilość zamawianych płyt. Oto adres mailowy, na który można składać zamówienia:

seminarium@franciszkanie.net

Szczegółowe informacje dotyczące przesyłki zamówienia zostaną przesłane w odpowiedzi na dostarczonego maila.

Równocześnie podajemy do wiadomości, że promocja nowej płyty odbędzie się w następujących miejscach i terminach:

1 lutego, o godz. 19.00 – podczas kolędowania zespołu w kościele klasztornym w Wronkach;

2 lutego, po wieczornej Mszy Świętej – w ramach kolędowania, w parafii św. Bonawentury w Pakości;

28 lutego, o godz. 19.00 – w Cafe Misja w Poznaniu – koncert w całości poświęcony nowej płycie Ostatni.

Informacje o zespole i terminy wyjazdów można znaleźć także na profilu zespołu, na Facebooku:

www.facebook.pl/greccio.ofm

 

 

W imieniu zespołu

Br. Teofil Bartkowiak OFM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *