wejherowo2016 Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Rycerze świętego Franciszka

rycerzeJedną ze wspólnot działających przy naszym Wronieckim seminarium, są Rycerze Świętego Franciszka. Ta grupa dzieci gromadzi się raz w tygodniu w auli seminaryjnej, by pogłębiać swoją więź z Panem Jezusem oraz poznawać życie i duchowość świętego Franciszka, a także wstępować w Jego ślady naśladując miłość do całego stworzenia.

Wszystkie chętne dzieci, które pragną poznawać Chrystusa przez wspólne spotkania, gry i zabawy, zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 10,00 do auli seminaryjnej.

Z Franciszkańskim pozdrowieniem:

Pokój i Dobro! :)

DSC_0098b

Informacja o spotkaniu


Franciscan_Tau_Poland

Drodzy Rycerze

W  sobotę  tj. 12.05.2018r. zapraszam na spotkanie na godz. 10.00.
Pokój i Dobro! 
br. January

Sprzedajemy palemki


2016_palmy_16

W Niedzielę Palmową ludzie przynoszą do kościoła palmy, które zostają poświęcone. Są różne: mniejsze, większe, kolorowe. My również, jako wspólnota Rycerzy św. Franciszka oraz młodzież FRA, przygotowaliśmy palemki, które w niedzielę rozprowadzaliśmy przed każdą Mszą Świętą.

Kwesta franciszkańska


DSC_0083Rycerze świętego Franciszka pamiętają o ubogich. W sobotę, 12. Grudnia, została przeprowadzona na terenie Wronek kwesta franciszkańska.

Wigilia


W sobotę, 19. grudnia, na naszym ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia przeżywaliśmy we wspólnocie Rycerzy św. Franciszka wspólną wigilię.

Kolędowanie


DSC_09286. stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli Rycerze świętego Franciszka wraz z braćmi: Januarym, Szczepanem i Benedyktem odwiedzili chorych mieszkańców Wronek w ich domach i wspólnie z nimi zaśpiewali kolędy i złożyli im życzenia noworoczne.

Kolędowanie w DPS


DSC_0514W sobotę, 23. Stycznia, odwiedziliśmy z naszą wspólnotą osoby chore i niepełnosprawne w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, by wspólnie z nimi kolędować.