Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne Wyższe Franciszkańskie Seminarium Duchowne

Rycerze świętego Franciszka

rycerzeJedną ze wspólnot działających przy naszym Wronieckim seminarium, są Rycerze Świętego Franciszka. Ta grupa dzieci gromadzi się raz w tygodniu w auli seminaryjnej, by pogłębiać swoją więź z Panem Jezusem oraz poznawać życie i duchowość świętego Franciszka, a także wstępować w Jego ślady naśladując miłość do całego stworzenia.

Wszystkie chętne dzieci, które pragną poznawać Chrystusa przez wspólne spotkania, gry i zabawy, zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 10,00 do auli seminaryjnej.

Z Franciszkańskim pozdrowieniem:

Pokój i Dobro! :)

DSC_0098b

Informacja o spotkaniu


Franciscan_Tau_Poland

Drodzy Rycerze

W  sobotę  tj. 10.11.2018r. zapraszam na spotkanie na godz. 09.00.
Pokój i Dobro! 
br. January

Sprzedajemy palemki


2016_palmy_16

W Niedzielę Palmową ludzie przynoszą do kościoła palmy, które zostają poświęcone. Są różne: mniejsze, większe, kolorowe. My również, jako wspólnota Rycerzy św. Franciszka oraz młodzież FRA, przygotowaliśmy palemki, które w niedzielę rozprowadzaliśmy przed każdą Mszą Świętą.

Kwesta franciszkańska


DSC_0083Rycerze świętego Franciszka pamiętają o ubogich. W sobotę, 12. Grudnia, została przeprowadzona na terenie Wronek kwesta franciszkańska.

Wigilia


W sobotę, 19. grudnia, na naszym ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia przeżywaliśmy we wspólnocie Rycerzy św. Franciszka wspólną wigilię.

Kolędowanie


DSC_09286. stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywaną Świętem Trzech Króli Rycerze świętego Franciszka wraz z braćmi: Januarym, Szczepanem i Benedyktem odwiedzili chorych mieszkańców Wronek w ich domach i wspólnie z nimi zaśpiewali kolędy i złożyli im życzenia noworoczne.

Kolędowanie w DPS


DSC_0514W sobotę, 23. Stycznia, odwiedziliśmy z naszą wspólnotą osoby chore i niepełnosprawne w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, by wspólnie z nimi kolędować.