Zakończenie semestru zimowego 2013/2014

Zakończenie semestru zimowego 2013/2014

DSC_952222. lutego w kościele klasztornym we Wronkach, w związku z zakończeniem pierwszego semestru roku akademickiego 2013 / 2014, odbyło się nabożeństwo dziękczynne ku czci Patrona Wyższego Seminarium Duchownego, błogosławionego Jana Dunsa Szkota. Ceremonia rozpoczęła się liturgią słowa, w ramach której odczytany zostały okolicznościowy list papieża Franciszka traktujący o istocie życia zakonnego. Odmówiono także litanię sławiącą Doktora Subtelnego. Modlitwy zakończyły się uroczystym błogosławieństwem i pieśnią na cześć Maryi, Stolicy mądrości – Tota Pulchra.

Nabożeństwu przewodniczył diakon Cyryl Załęski OFM. Było ono przede wszystkim okazją do złożenia Bogu podziękowań za owoce wysiłków intelektualnych w minionym semestrze, a jednocześnie sposobnością do tego, aby prosić Go o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego na czas drugiego semestru akademickich zmagań.

Obchody uświetniła obecność profesorów, zarówno duchownych, jak i świeckich, wykładających filozofię i teologię w Wyższym Seminarium Duchownym, a także sympatyków i dobroczyńców klasztoru.

 

                                                                                Tekst i zdjęcia: Kacper Grys OFM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *